Info Turistike

DAJTI EKSPRES SHA eshte cilesuar si LIDERSHIPI SHQIPTAR 2009 ne fushen e biznesit. Ky titull eshte dhene nga CO-PLAN, ku ne komisionin perzgjedhes kane marre pjese figura mjaft t e njohura te jetes ekonomike, sociale, politike dhe kulturore te vendit.
Dajti Ekspres sh.a. po i kushton një rëndësi të madhe promovimit të teleferiku te parë për pasagjerë në Shqipëri, si një shërbim transporti mjaft komod, me një ndikim të madh në mbrojtjen e mjedisit si dhe në zhvillimin e turizmit malor në Malin e Dajtit.
Kompleksi DAJTI EKSPRES SHA eshte pjese e disa guidave, katallogjeve, faqe web te njohura. Po permendim disa prej tyre.

Albania Guide 2013
Celesi i Tiranes Guida 2013
GREEN LINE Guida 2013
Tirana in Your Pocket 2013


Reklamimi me banner dhe material informativ në guidën e parë turistike shqiptare në Internet, me një numër të madh vizitorësh nga e gjithë bota, duke iu drejtuar kështu një grupi shumë të madh njerëzish dhe kryesisht atyre që janë të intersuar për turizmin në Shqipëri.

VENDODHJA – Teleferiku Dajti Ekspres

Teleferiku Dajti Ekspres ndodhet prane parkut natyror kombetar te malit te Dajtit, ne Linze, komuna Dajt. Teleferiku ndodhet 15 minuta larg nga qendra e qytetit te Tiranes. Nese vini me makine per 10-15 min ju ndodheni ne stacionin e poshtem te Teleferikut. Dhe per vetem 30 min ju ndodheni tek stacioni I siperm ne malin e Dajtit, aty ku ndodhet restoranti Ballkoni I Dajtit dhe hoteli Dajti Tower Belvedere.
Udhetimi nga aeroporti deri tek teleferiku zgjat mesatarisht 30 minuta (me taxi), dhe ne total deri tek hoteli ju shkon 45 minuta.
Per ata qe nuk kane makina personale ose nuk mund te marrin taxi kane 2 menyra per te ardhur tek ne:

1. Linja e autobuzit te Porcelanit qe niset nga qendra e Tiranes, dhe tek stacioni I fundit mund te merrni minibusin tone ( lehtesisht i dallueshem sepse ka logon tone). 1 Minibus me 20 vende eshte vene ne dispozicion te klienteve qe deshirojne te vijne tek teleferiku.
2. Linja e re te Linzes qe niset nga qendra e Tiranes dhe nga stacioni i fundit ku zbritet e deri tek teleferiku duhet te ecni per vetem 5 minuta.

 


Strict Standards: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/dajti/public_html/new/templates/rt_fresco/index.php on line 272

Strict Standards: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/dajti/public_html/new/includes/application.php on line 539

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/dajti/public_html/new/templates/rt_fresco/index.php on line 272

создать сайт